3 nawyki bogatych ludzi

Co zrobić, aby być bogatym – zastanawia się niejeden z Was. Poznaj zatem trzy nawyki ludzi bogatych i niech Cię one zainspirują.


1. Planują, planują, planują…
Ludzie, którzy zarabiają dużo pieniędzy i których inwestycje finansowe zwykle wypalają, mają (między innymi) jedną małą rutynę – otóż planują, planują i jeszcze raz planują. Myślą oni tak – zarobić możesz zawsze, zawsze możesz sobie odbić straconą inwestycję, ale straconego czasu już nigdy nie odzyskasz.

Super-sztuczka – jeśli chcesz zostać bogatym człowiekiem, obudź się pół godziny wcześniej, aby zrobić porządny plan dnia. A potem… odhaczaj to, co zrobilłeś. To szalenie motywujące!

2. Czytają – nie tylko o tym, jak być bogatym
Pewnie wydaje Ci się, że milionerzy są tak zajęci, iż nie mają czasu na czytanie. To nieprawda, że ludzie sukcesu czytają co najmniej pół godziny dziennie. I nie są to tylko podręczniki dotyczące finansów, choć takie bywają także przydatne.
Biznesmeni czytają także biografie sławnych ludzi (co bardzo motywuje) oraz książki o samorozwoju, a także fikcję literacką, która podobno świetnie rozwija inteligencję emocjonalną, która przydaje się bogatym ludziom w przewidywaniu zachowań klientów czy w przeprowadzaniu negocjacji.
Super-sztuczka – zacznij od książki Thomasa Corley’a „Nawyki bogatych ludzi”. Czytając ją, poznasz 10 konkretnych porad o tym, jak być bogatym.

3. Medytują i wizualizują sukces
To kolejny sposób na to, jak zmienić swoje życie i zostać bogatym. Oczywiście nie wszyscy bogaci medytują i nie wszyscy medytujący są bogatymi, ale jedno jest pewne – medytowanie to super sposób na zmniejszenie napięcia, poprawienie nastroju oraz odkrycie kreatywnych pomysłów.
Super-sztuczka – Twoja medytacja wygeneruje sukces szczególnie wówczas, gdy w czasie medytowania będziecie wizualizowali swój sukces. To proste – aby być bogatym, trzeba to sobie najpierw wyobrazić.

Anna S., fot.larsen9236/Pixabay