Amsterdam – miasto w sam raz na weekend

weekend w Amsterdamie

Malownicze kanały, zabytkowe budynki, piękne kościoły, ciekawe muzea, długie ścieżki rowerowe – oto Amsterdam, miasto, które nigdy nie śpi. Co warto zobaczyć podczas weekendowego wypadu?

Przede wszystkim warto wybrać się na spacery uliczkami Starówki, gdzie zachwycają kolorowe i wąskie kamienice. Co ciekawe, to właśnie Amsterdam – nie Berlin czy Paryż – określa się jako wyjątkowo wielokulturowe miasto świata.

Amsterdam jest świetnym miastem na weekend – daje dużo możliwości niezależnie od tego, jak lubimy spędzać czas. Jest co zwiedzać, gdzie wypocząć, a ponadto można wybrać się na wycieczki, np. rowerowe lub po kanałach. Taka różnorodność sprawia, że każdy polubi stolicę Holandii!
Jak policzono, w Amsterdamie jest aż 1200 mostów i 160 kanałów! Uwierzycie, że to więcej niż w Wenecji, która słynie jako miasto kanałów właśnie? Drugim symbolem Amsterdamu są zaś rowery, których z kolei mamy tu więcej niż samych mieszkańców!

Miłośnikom sztuki polecamy zaś muzea, m.in. Rijksmuseum, gdzie znajduje się „Straż nocna” Rembrandta, Muzeum van Gogha, Dom Rembrandta. Latem zaś organizowane są liczne festiwale, imprezy masowe i targi, np. tulipanów.

Kolejną wizytówką Amsterdamu jest słynna dzielnica Czerwonych Latarni. Potem warto wybrać się w rejs po malowniczych kanałach i zobaczyć pływające domy. Każdy turysta ma obowiązek wybrać się też na plac Dam, który uznaje się za serce Amsterdamu. Pałac i kościół to wyjątkowe zabytki, ale warto też zwrócić tu uwagę na restauracje i kafejki. Warto w nich przysiąść i po prostu poobserwować tętniące życiem centrum…

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)