Budapeszt – wyjątkowa Perła Dunaju

budapeszt perła dunaju

Budapeszt nie bez powodu określany jest jako Perła Dunaju i Paryż Wschodu. Pięknie, malowniczo położony, pełny zabytków, uroczych mostów, klimatycznych uliczek i wyjątkowych term. Warto wybrać się na zwiedzanie jednej z najpiękniejszych stolic Europy!

Stylowa Buda czy może rozrywkowy Peszt? Nie musisz wybierać, gdyż obie części tworzą jedno, jakże różnorodne i piękne, miasto – poznaj Budapeszt. Dzięki lokalizacji nad samym Dunajem zachwyca widokami, ale i atmosferą. Koniecznie polecamy wybrać się na zwiedzanie – tu jest co robić!

Najpierw może spacer wzdłuż Dunaju i deptakiem Váci Utca, potem Mostem Łańcuchowym, następnie wjazd kolejką Sikló na słynne Wzgórze Zamkowe. Wieczorem zaś zawitaj na Stare Miasto w Budzie, a od razu zrozumiesz, dlaczego trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Po zwiedzaniu zaznasz też relaksu – tym razem w Peszcie, gdzie mieści się słynne kąpielisko Szechenyi. Wody termalne to wspaniała forma relaksu. Nie zapomnij też wybrać się w rejs Dunajem!