Co warto wiedzieć o pleksi? Co to za tworzywo i jakie ma zalety?

Typowa płyta plexi

Pleksi – polimerowe tworzywo sztuczne – to sztywny, wytrzymały i podatny na obróbkę materiał termoplastyczny. PMMA ma wiele zalet i szerokie zastosowanie, nieustannie zyskuje popularność w różnych branżach. 

Pleksi – czym jest szkło akrylowe?

Pleksi to tworzywo sztuczne, bezbarwne, elastyczne, podatne na obróbkę, o wyjątkowej przezroczystości – warto poznać proces produkcji „pleksiglas”, jego zalety oraz najczęstsze zastosowanie. Długo zachowuje swoje właściwości, nie wymaga szczególnej pielęgnacji czy konserwacji, jest odporne na urazy mechaniczne czy też działanie promieni UV oraz inne warunki atmosferyczne, dzięki czemu zyskało ogromną popularność.

Swoją ogromną popularność zawdzięcza odporności, ale i podatności na obróbkę i kształtowanie – możne je wykonać także samodzielnie. Pleksi jest też podatne na barwienie, co znacznie podnosi atrakcyjność i wszechstronność materiału.

Jakie przedmioty można wykonać z pleksi?

Pleksi ma bardzo szerokie zastosowanie – można z niego wykonać m.in. szyldy, tablice podświetlane, mównice, ekspozycje, napisy i logo firmy, stojaki na ulotki, litery podświetlane, różne gadżety reklamowe, a także elementy dekoracji. Służy też w budownictwie i aranżacji wnętrz – jako element drzwi, elewacji, przeszklenia, w pomieszczeniach wewnętrznych jako umywalki, wanny, obudowy, oprawy świetlne, a w transporcie do przeszkleń okien samolotów, kabin, statków, autobusów i innych pojazdów. 

Ewelina, f: miro382 / pixabay