Co zrobić z psem, gdy wybierasz się na wakacje?

Na pewno planujesz wypad na majówkę albo wakacje. Każdy marzy o chwili wytchnienia i wyjeździe lub wylocie – każdy poza Twoim pupilem. Dla niego rozłąka zwykle oznacza stres. Co zrobić ze zwierzakiem na czas wakacji? Może hotel dla psów?


Sprawa jest znacznie prostsza, jeśli możesz go zostawić z kimś, kogo zna, akceptuje i lubi. Może to być ktoś z rodziny albo bliskich znajomych. W rodzinie sprawdzi się nastolatek albo dziadkowie, ale nie każdy ma taką możliwość.

Zdarza się też, że masz już zapewnioną opiekę, a nagle okazuje się, że nic z tego? Pokoje zarezerwowane, kończysz pakować walizki i… w zasadzie możesz startować, ale co z psem lub kotem? Możesz oczywiście znaleźć miejsce, gdzie zabierzesz też pupila, ale nie zawsze będzie to możliwe – jak np. na wakacje w egzotykach. Kto się zatem o niego zatroszczy?

Jednym z rozwiązań jest m.in. hotel dla psów i kotów (np Petlandia). Skoro psiak jest najlepszym przyjacielem człowieka, trzeba go też tak traktować – dbać o niego. Okres wakacyjny to czas psich i kocich dramatów. Nie oznacza to, że nie możesz wyjechać, ale musisz wszystko dobrze zaplanować i wykazać się odpowiedzialnością.

Hotel dla psów to rozwiązanie nawet na dwu- lub trzytygodniowy urlop czy wyjazd służbowy za granicę. Pracują w nich osoby, które lubią pracować ze zwierzętami, szybko nawiązują z nimi kontakt, a psiaki nie mają dzięki temu problemu z adaptacją do nowej sytuacji. Usługa opieki jest tu kompleksowa – każdy pies ma swoje miejsce, posiłki, spacery na wybiegu i kontakt z ludźmi, zabawę, również z innymi czworonogami, jeśli mają łagodne usposobienie.

KarKwi, Fot:Free-Photos/Pixabay