Czym się kierować przy wyborze hotelu?

Wybór hotelu nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, decydując się na konkretny.

Wiele osób uważa, że hotel nie jest najważniejszy – liczy się miejsce i ludzie, z którymi spędzamy wakacje. Inni to właśnie od niego uzależniają swój wybór – musi być luksusowo i komfortowo. Dla trzeciej grupy hotel powinien być na pewno dobry, ale nie jest kluczową sprawą. Jak zatem pogodzić wszystkich i wybrać hotel idealny?

Przede wszystkim musisz dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. W innym hotelu spodoba się rodzinie z małymi dziećmi, a w innym młodej parze na pierwszym wspólnym wypadzie. Jeśli cenicie wygodę, na pewno ważnym oznaczeniem standardu będą też dla Was gwiazdki.

Z kim wypoczywasz?

Wybierając się z dziećmi na wakacje czy kilkudniowy pobyt, trzeba sprawdzić, jakie udogodnienia i atrakcje zapewnia hotel. W wielu jest możliwość pozostawienia maluchów pod opieką animatorów, którzy zorganizują dzieciom czas różnymi zabawami, w restauracji są dania dla dzieci, na terenie obiektu place i kąciki zabawa itd. Podróżując w towarzystwie znajomych, hotele rodzinne nie sprawdzą się, gdyż mają już specyficzny charakter.

Biernie czy aktywnie?

Odpowiedz sobie, jaki wypoczynek lubicie – jeśli spędzacie czas aktywnie, z pewnością mało czasu będziecie w hotelu, a wtedy nie warto przepłacać. Często jednak wiele par preferuje wypoczynek w saunie, jacuzzi, strefie spa i wellness, na basenie, masażu itd. Za takie udogodnienia zwykle trzeba dodatkowo zapłacić.

Standard – ile gwiazdek?

Ile gwiazdek ma hotel? To jedno z najczęściej zadawanych przez nas pytań. Gwiazdki są oznaczeniem standardu hotelu, a jednak często bywamy zaskoczeni jakością świadczonych usług. Trzeba zatem zachować dystans. Jeśli zależy Wam na wysokim komforcie, wybierzcie też opcję all inclusive, gdyż jest ona zdecydowanie najbardziej korzystna i wygodna. Zwykle obejmuje trzy posiłki, przekąski i dostęp do różnych napojów.

Z kolei w ulepszony pakiet, ultra all inclusive, często wliczone są też inne atrakcje dostępne w hotelu, m.in. wybrane zabiegi, masaże, wstęp na basen i siłownię, dostęp do sprzętu sportowego itd.

Lokalizacja

Sprawdźcie dokładnie, gdzie znajduje się Wasz hotel. Jeśli podróżujecie samolotem, ważna jest odległość od lotniska i łatwy dojazd. Najważniejsze jednak, aby obiekt leżał niedaleko najważniejszych zabytków i atrakcji okolicy, ew. centrum znanego miasta, ścieżki prowadzącej w góry, nad morze itd.

Są hotele, które podają odległość od morza w linii prostej, a zatem warto upewnić się na Google Maps, jak jest naprawdę. Może też okazać się, że hotel jest wspaniały i nowoczesny, ale pośrodku niczego. Poza hotelem nie będziecie mieć co robić, gdyż okolica nie jest interesująca, a wszelkie atrakcje oddalone.

Wybierając hotel, weźcie też pod uwagę kwestie bezpieczeństwa – dodatkowe systemy nie zaszkodzą, podobnie jak sejf – a także opinie o obiekcie, jakości jedzenia, obsługi itd. Czerpiąc z nich, można się wiele dowiedzieć o wstępnie wybranym miejscu. Nie zawsze opinie pokrywają się z opisem danego hotelu i miejsca, a zatem warto wszystko zweryfikować przed dokonaniem rezerwacji.

Lenka.00, f:Pexels/Pixabay