Dekoracje do salonu i ogrodu

Zarówno do salonu, jak i ogrodu można wybrać wiele oryginalnych dekoracji – ważne, aby były one w podobnym stylu. Mamy kilka inspiracji – zobaczcie sami!
Ogród to kolorowe królestwo roślin, ale ważne są też elementy małej architektury, czyli dekoracje. Pełnią one niezwykle ważną rolę w każdym wnętrzu – zarówno w salonie, sypialni czy też ogrodzie. Warto zadbać o ich właściwy dobór, gdyż na rynku wiele jest nowoczesnych gadżetów, ale też stylowych dodatków. (Przykład:http://www.zawojscyogrody.pl/)
Niezwykle ważne jest, aby styl, w jakim urządzamy salon, był zbliżony do stylu naszego ogrodu. Nie jest to, wbrew pozorom, zadanie łatwe – warto skorzystać z porad doświadczonego architekta krajobrazu. Chaos i przypadkowe wybory będą zbyt męczące, a ogród to miejsce do relaksu. Oczywiście można mieszać materiały, faktury i kolory, ale trzeba mieć na to pomysł.
Wiele dekoracji przygotować można z naturalnych materiałów, jak np. drewno czy kamienie. Te zwykle przeszkadzają na ogrodzie, a można je wykorzystać układając z nich ścieżki, murki, a nawet donice.
Ogród to nie tylko kwiaty – świetnie prezentować się będą także różne donice, zioła, kosze, meble z poduchami, kule bukszpan, świeczniki, pieńki, kamienie, latarenki, kwietniki itp. Ich styl musi jednak nawiązywać do wnętrza salonu – jeśli lubisz romantyczne klimaty, nie urządzaj domu w stylu skandynawskiego chłodu i minimalizmu.
Wiele dekoracji, np. na Boże Narodzenie, możesz też przygotować samodzielnie – będą piękną i oryginalną ozdobą, a satysfakcja z ich samodzielnego wykonania jest ogromna. Zależnie od pory roku, zrobisz inne dodatki.

KKw,milivanily/Pixabay