Duszniki-Zdrój – największe atrakcje

rzeka

Duszniki-Zdrój to jedno z najchętniej wybieranych miast na przyjemny urlop. Sprawdziliśmy, co ten uroczy kurort ma do zaoferowania turystom. 

Wyjątkowe położenie

Duszniki-Zdrój – miejscowość uzdrowiskowa położona w południowo-zachodniej Polsce, oddalona ok. 110 km od Wrocławia, nieopodal granicy z Czechami. Znajduje się w malowniczej dolinie Bystrzycy Dusznickiej, na wysokości w granicach 588–900 m n.p.m. 

Liczne atrakcje 

Lubiany przez turystów kurort ma długą historię i wiele atrakcji. Część uzdrowiskowa mieści się z dala od centrum, ale warto je zwiedzić – m.in. zabytkowy Rynek, park zdrojowy z XIX w., zabytkowe kościoły, młyn papierniczy, teatr itd. W sezonie zimowym zmienia się zaś w ośrodek narciarski (Duszniki Arena), a jesienią i wiosną jako doskonała baza wypadowa w góry. Nie brakuje ścieżek rowerowych, tras spacerowych, ośrodków jazdy konnej itd.

Miłośnikom sztuki polecamy koncerty – Duszniki słyną też z Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, który jest najstarszym polskim festiwalem muzycznym. Festiwal odbywa się na początku sierpnia w Dworku Chopina i trwa dwa dni.

 Co warto zobaczyć w okolicy?

Duszniki leżą niedaleko innych uzdrowisk – tylko 12 km od Polanicy-Zdrój i 15 km od Kudowy-Zdrój. Nieco dalej, bo ok. 45 km, leży też Lądek-Zdrój o 45 km. Koniecznie należy wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych oddalonego ok. 10 km. Warto też zobaczyć ruiny zamku Homole z XIII wieku. 

Ewelina, f: sebo106 / Pixabay