Jak dbać o dłonie, by odzyskały zdrowie i ładny wygląd?

dłonie

Suche, szorstkie i popękane dłonie prezentują się wyjątkowo nieestetycznie, poza tym budzą dyskomfort. Warto wiedzieć, jak o nie zadbać, aby skóra odzyskała dobrą kondycję i stała się elastyczna. Poniżej kilka skutecznych porad.

O dłonie należy dbać regularnie na co dzień – nie tylko w czasach pandemii koronawirusa. Co prawda częste mycie rąk, a przede wszystkim dezynfekcja silnymi preparatami, znacznie osłabia ich kondycję, ale negatywny wpływ mają na nie także detergenty i środki chemiczne służące do zmywania czy sprzątania, nadmiar solarium, mróz itd. Zdecydowanie naruszają naturalny ochronny płaszcz lipidowy skóry dłoni. Jak zadbać o ręce?

Dłonie – wizytówka człowieka

Ochronnego płaszcza lipidowego jest na dłoniach niewiele – skóra rąk jest uboga w gruczoły łojowe i tkankę podskórną i szybciej się starzeje, dlatego potrzebuje regularnej pielęgnacji i ochrony. Trzeba pamiętać o zakładaniu ochronnych rękawiczek np. podczas porządków czy zmywania, a także sięgać po kremy, maści i wykonywać gotowe lub domowe peelingi.

Krem do rąk

Decydując się na krem do rąk, trzeba zwrócić uwagę na jego skład – zwykle nawilżająco-ochronne substancje to wazelina, gliceryna, mocznik lub silikony. Można też szukać kosmetyków wzbogaconych o witaminy A, C, E, kwas hialuronowy, retinol, kolagen i cenne oleje. Z kolei działanie łagodzące zapewnia alantoina, D-pantenol lub lanolina. Od czasu do czasu warto też nałożyć odżywczą maskę. Krem należy nakładać po każdym myciu, aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia skóry. 

Peeling do rąk

Pomocny jest też peeling, który można kupić lub przygotować w domu – warto go nałożyć raz w tygodniu. Masaż powinien być jednak delikatny, aby dodatkowo nie podrażnić wrażliwej skóry. Po zabiegu należy nałożyć na dłonie nawilżający krem – można też posmarować nim dłonie na noc i założyć rękawiczki bawełniane, aby cenne składniki wchłaniały się dłużej i skuteczniej.

Więcej o pielęgnacji na stronie https://sklep.lemone.pl/

Lena.k, f: Alexas_Fotos / pixabay