Jak ocieplić wnętrze domu na zimę?

oświetlenie w domu

W sezonie zimowym dbamy o ciepło – nie tylko grzejąc. Warto tak zaaranżować wnętrze, aby było przytulne, co znacznie podniesie komfort przebywania w nim.

Nadchodzi zima, a wraz z nią długie mroźne wieczory. Warto się do niej przygotować i zadbać o przytulną odsłonę wnętrzarskich aranżacji. Podpowiadamy, jak możesz ocieplić wnętrze. Ważny jest wybór odpowiednich materiałów i oświetlenia, a także znajomość kilku trików.

Wybieraj grube materiały oraz przyjemne ciepłe kolory. Do nich zaliczamy m.in. fioletowy, bordowy, brązowy, a także kremowy czy żółty. Wnętrze stanie się wtedy bardziej przytulne, a kolory będą komponować się z jasnymi meblami, ale i śniegiem za oknem.

Barwy to jednak nie wszystko, gdyż równie ważne jest odpowiednie oświetlenie. To właśnie ono potrafi pięknie rozjaśnić wnętrze i nadać mu klimatu. Wybieraj żarówki dające ciepły odcień czy popularne ostatnio cotton-balls’y, które świetnie rozproszą światło. Ten trik doskonale znają Skandynawowie, którzy są wprost rozkochani w przyjaznym, jasnym blasku. Warto zatem brać z nich przykład, mimo, że do srogich zim panujących na Północy, rodzimej aurze daleko! Wieczorem możesz zaś zapalić świece, np. zapachowe, a na balkonie stylowe lampiony. Ogród także udekoruj – nie tylko choinki! Szeroki wybór stroików, latarenek i światełek zamieni Twój dom i ogród w wyjątkową świąteczną scenerię.

Poza tym wybieraj produkty z materiałów naturalnych, np. z drewna, co znacznie ociepla wnętrze. Mogą to być meble, ale też dodatki.

(KKw / Fot. Pixabay/CC0)