Jaką pościel dla dziecka wybrać?

Zastanawiasz się, z jakiego materiału pościel dla dziecka byłaby najlepsza? Bawełna, satyna albo kora? Podpowiadamy, co warto wybrać.


Naturalny materiał jest przyjazny i bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka. Bardzo istotna jest też właściwa przepuszczalność powietrza oraz jej właściwości antyalergiczne. Najpopularniejsza jest bez wątpienia jednak bawełna, ale latem, w upalne wieczory i noce, dobra będzie też satyna – jednak w chłodniejsze dni może być nieco nieprzyjemna.

Warto też zwrócić uwagę na komplet z kory – jeśli dziecko lubi ciepło. Kilka lat temu zapanowała moda na ten materiał – jest praktyczny, bo ciepły i nie trzeba go prasować, do tego niedrogi, ale mniej przyjemny w dotyku niż bawełna i z pewnością nie tak elegancki jak np. satyna Co więcej, pościel z kory po kilku praniach nie prezentowała się już jak nowa.

Najpopularniejsza jest zatem pościel bawełniana – jest wyjątkowo przyjemna, miękka w dotyku, bezpieczna dla skóry. Jedna trzeba też zadbać o odpowiednią jej pielęgnację. Pościel należy zmieniać regularnie, prać i prasować, gdyż wysoka temperatura zabija zarazki. Polecamy też zakupić proszki hipoalergiczne, które nie będą podrażnić skóry dziecka, a do tego okażą się świetne w walce z bakteriami oraz zarazkami.

Dzieci mają niezwykle wrażliwą skórę, zwłaszcza te najmłodsze, dlatego wybór materiału jest kluczową sprawą, ale warto zwrócić uwagę także na to, czy dany komplet pościeli ma atest, gwarancję właściwości antyalergicznych oraz antybakteryjnych.

KwK,photo:Free-Photos/Pixabay