Jakie portale polityczne powinniśmy znać?

Na tematy polityczne każdy ma swoje zdanie – jedni ich teoretycznie unikają, inni korzystają z każdej okazji, aby ponarzekać itd. Aby wyrobić sobie rzetelną opinię, warto znać kilka źródeł. Poniżej portale polityczne warte uwagi.
W polityce zawsze się coś dzieje – niezależnie od partii rządzącej. Jednak lektura jedynie gazet czy portali zgodnych z naszymi poglądami i ogólnym światopoglądem to prosta droga do ograniczeń i zamknięcia się w tzw. bańce informacyjnej. Poniżej kilka portali o polityce – zachęcamy do lektury i poszerzania horyzontów. Aby krytykować, też trzeba mieć rzetelne informacje.
Zdecydowaliśmy się nie brać pod uwagę portali ogólnych czy też stron agencji informacyjnych, stacji radiowych i telewizyjnych itd. Wybraliśmy te serwisy, w których polityka jest tematem jedynym albo głównym – zachęcamy do lektury.
W polityce – portal mocno nakierowany na prawo. Mimo wszystko warto zapoznać się z ich punktem widzenia, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat stosowanego języka, sposobu podawania informacji, prezentowania wypowiedzi, komentowania itd. Również Niezależna.pl, mimo swojej nazwy, zdecydowanie przechyla się na prawą stronę. W opozycji do nich stoi z kolei Tygodnik Polityka – artykuły sympatyzują z lewą stroną barykady. Ciekawym serwisem jest też OKO Press – dużo komentują, do tego analizują i informują. Badają opinię publiczną i publikują wyniki przeprowadzonych badań, co jest dużą zaletą. Jeśli interesują Was realia życia polskiego społeczeństwa, warto włączyć ich do przeglądanych codziennie portali.
Krytyka polityczna – portal prowadzony przez Fundację im. Stanisława Brzozowskiego; zdecydowanie o poglądach lewicowych. Dla tych, co lubią rzetelne informacje, polecamy też Geopolityka.net – portal o naukach politycznych, stosunkach międzynarodowych i geopolityce. Ma charakter edukacyjny i informacyjny. Ciekawostką – i, mamy nadzieję – dobrze rokujący jest też 300 polityka – serwis o warszawskiej grze politycznej. Interesują Was intrygi? Młodzi dziennikarze opisują wszystko ciekawie, ale zachowując dystans.

KKw,fot.WikiImages/Pixabay