Jakie zalety mają okna PCV?

okno pcv

Budując dom, stajemy przed wieloma dylematami – trzeba podjąć wtedy wiele ważnych decyzji. Należy wybrać różne materiały i poszczególne elementy, aby zadbać o jakość i estetykę domu. Tym razem skupmy się na oknach – poniżej omówię krótko okna plastikowe (PCV) oraz ich najważniejsze cechy, przewagi i zalety. 

Zalety okien PCV

Przede wszystkim okna wykonane w tej technologii są odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, negatywne działanie owadów i grzybów czy też ogień oraz utratę ciepła. Są bardzo szczelne, łatwe w utrzymaniu w czystości, nie wymagają konserwacji ani specjalnych zabiegów (jak na przykład okna drewniane). 

Okna plastikowe są też bardzo solidne i będą służyć długo – wieloletnia eksploatacja to ich kolejny atut. Są produkowane z materiałów o znacznej trwałości – zwykle są używane około 20-30 lat, część z nich nawet 50 lat. Cechuje je ponadto optymalna odporność na różne drobne zniszczenia, m.in. zarysowania, są lekkie, ale zarazem solidne i wytrzymałe. Poniżej krótka charakterystyka okien plastikowych, czyli okien PCV.

Okna plastikowe – cechy 

Okna z tworzywa sztucznego (plastikowe, PCV) cechuje lekkość i wytrzymałość, są też łatwe w montażu oraz w transporcie. Trudno uszkodzić je mechanicznie, ale też chemicznie. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych – jak między innymi okna drewniane – ponadto nie chłoną wilgoci i nie sprzyjają rozwojowi grzybów czy pleśni. Są to duże zalety i przewagi nad oknami drewnianymi, mimo że drewno ma swoich zwolenników głównie ze względu na estetykę oraz naturalność. 

Materiał powstał dzięki firmie http://www.mtokna.pl/

Lena.k, f: VIVIANE6276 / pixabay