Kobiety po 50. – jakie są Polki?

kobiety po 50'tce

50. to dla kobiety ogromne przeżycie – sprawdziliśmy, jakie są Polki wchodzące w wiek senioralny. Czas przełamać kilka stereotypów na temat 50-latek!

To świetna babcia czy żona, ale nie tylko – jest zaradna, ciekawa świata i nowinek technologicznych. Poniżej wyniki raportu „Polko, odważ się na zmiany” przeprowadzonego przez Promedicę24.
Okazuje się, że kobiety w wieku dojrzałym przede wszystkim są aktywne i otwarte – na znajomości, nowinki, doświadczenia, podróże, poznawanie świata. Co prawda to taki wiek, że walczą z kompleksami, mimo że nie narzekają na zdrowie. Aż osiem na dziesięć kobiet twierdzi, że czuje się na około 8 lat mniej.

Praca i kariera.
Wydawać by się mogło, że w tym wieku kobiety będą zadowolone ze swoich zarobków. Jest jednak przeciwnie, dlatego chętnie zmieniłyby pracę. Niewiele mniej niż połowa ankietowanych ma nawet takie plany – zrobić karierę i więcej zarabiać. Uważają, że szczęście to za mało – aby coś osiągnąć, trzeba dużo pracować.

Wykształcenie to jeden z celów dojrzałych kobiet – twierdzą, że w końcu mają na to czas i mogą się realizować. Prawie połowa, bo aż 48% z nich planuje zdobyć wykształcenie oraz nauczyć się języków obcych. Ich znajomość przyda się zarówno w pracy, jak i w podróżach…

Podróżowanie i aktywny tryb życia.
Ponadto planuję też inne zmiany w życiu – na przykład podróże, nawet dalekie. Poznawaniem świata to jeden z priorytetów kobiet w wieku 50 plus! Panie zwracają też uwagę na temat zdrowego stylu życia – chcą być aktywne, dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, regularnie uprawiać jakiś sport lub choćby spacerować.

Życie towarzyskie.
Co ciekawe, okazuje się, że Polki po 55. roku życia stały się dużo bardziej towarzyskie i cieszą się gronem przyjaciół. Cechuje je spontaniczność, otwartość, chętnie nawiązują nowe kontakty – zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Nie mają też oporów, aby zmienić partnera. Jednak przede wszystkim kobiety 50 plus czują się spełnione.
(KK)