Kołdra idealna – na co zwrócić uwagę?

Pod kołdrą codziennie śpimy około 7, a zatem warto wybrać jak najlepszą. Trzeba określić swoje upodobania, aby wybrać właściwy wkład. Na co zwracać uwagę podczas wyboru?
Na rynku jest wiele produktów, m.in. kołdry z naturalnym pierzem, ale też syntetycznym wypełnieniem. Wpływa to nie tylko na komfort snu, ale także cenę. Dobrym pomysłem są praktyczne kołdry całoroczne, gdyż są najbardziej uniwersalne, ale można kupić też dwie różne – na sezon letni oraz zimowy.
Najchętniej kupowane są jednak kołdry wypełnione naturalnym puchem – są wytrzymałe i lekkie, zapewniają skórze komfort, gdyż może swobodnie oddychać, do tego odprowadzają wilgoć. Puch musi być jednak równomiernie rozłożony – jeśli nie jest, nie warto kupować takiej kołdry.
Dobrym wyborem będą też kołdry puchowe – nie są tak lekkie jak te z puchem, ale także są w 100% naturalne, a do tego tańsze. Są mniej sprężyste od puchowych i mają gorsze właściwości, ale są dobrym wyborem ekonomicznym. Oba wymienione rodzaje nie sprawdzą się jednak jako produkty dla alergików. Inny popularny rodzaj to kołdry z wypełnieniem poliestrowym – są lekkie i elastyczne, mimo że jednak mniej ciepłe niż opisane powyżej rodzaje.
Jeśli interesują nas kołdry antyalergiczne, mogą to być np. kołdry kukurydziane lub bambusowe. Dobrze przepuszczają powietrze, są łatwe w utrzymaniu w czystości, mają właściwości pochłaniające wilgoć i można je prać w pralce. Polecane są też kołdry z wypełnieniem jedwabnym, ale trzeba liczyć się z ich wyższą ceną.

KKw,fot.Free-Photos/Pixabay