Meble ze skóry ekologicznej – czy warto?

Meble ze skóry naturalnej są drogie, a także kłócą się z przekonaniami wielu z nas. Można też wybrać tkaninę naturalną lub syntetyczną lub skórę ekologiczną – czy jednak warto? Szczegóły poniżej.

Obicie mebli to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze np. sofy, gdyż wpływa na ich wytrzymałość oraz wygląd. Materiał musi współgrać z resztą wyposażenia, ze stylem, jaki wybraliśmy, urządzając nasze mieszkanie. Pasują do mebli drewnianych, do szkła, salonu w stylu glamour lub urządzonego w stylu skandynawskim, industrialnym, loftowym itd.

Meble wypoczynkowe ze skóry ekologicznej są stosunkowo niedrogie – znacznie tańsze od swoich odpowiedników ze skóry naturalnej. Co więcej, tapicerka taka jest solidna, a zatem warto się nad nią zastanowić.

Meble – przede wszystkim wypoczynkowe, pokryte mogą być tkaniną naturalną lub syntetyczną, a także skórą naturalną lub ekologiczną. Jeśli nasze wnętrza urządzamy w stylu np. glamour, czy po prostu elegancko, idealnie prezentować się w nich będą sofy i fotele skórzane. Może to być jednak skóra ekologiczna, która również wygląda atrakcyjnie – przy dobrej jakości meblach trudno stwierdzić, że nie jest ona naturalna.

Oba rodzaje mają swoich zwolenników i przeciwników. Skóra naturalna jest wyjątkowo wytrzymała i delikatna, a także uniwersalna – meble nią obite będą pasować do klasycznych wnętrz, ale także nowoczesnych. Cena oraz światopogląd nie każdemu pozwoli jednak na ich zakup. Rozwiązaniem obu problemów będzie ekoskóra, również atrakcyjna wizualnie, ale trzeba mieć świadomość, że jest nieco mniej wytrzymała.

Skóra ekologiczna – cechy
Meble obite skórą ekologiczną są zatem atrakcyjne i dość solidne. Przekonują też ceną, przewiewnością i odpornością na promieniowanie UV (nie tracą koloru). Ich wady to jednak m.in. konieczna odpowiednia pielęgnacja i mniejszy komfort. Często też kleją się do ciała – głównie latem.
Ze skóry ekologicznej produkuje się głównie sofy i całe zestawy wypoczynkowe, ale także łóżka sypialniane. Można nią pokryć także designerskie dodatki jak np. stoliki, aby nadać im elegancji. Zestawy wypoczynkowe, fotele itd. dostępne są w różnych kolorach, a zatem można bez problemu dopasować je do każdego wnętrza.

KKw, fot.anaterate/Pixabay