Modne wzory pościeli dla dzieci

Najchętniej wybieramy pościel dla dzieci kolorową, np. z bohaterami bajek. Najnowsze trendy nawiązują jednak także do minimalizmu – warto wybrać interesujący wzór zgodny z naszym gustem. Co jest na topie?
Moda na motywy z bohaterami bajek nie minie chyba nigdy, ale co sezon na topie są jednak inne modele pościeli. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę także na rodzaj materiału, certyfikaty oraz rozmiar. Wyspany maluszek będzie też zadowolony, co wpłynie na komfort zarówno jego, jak i Waszego dnia. A zatem – jakie motywy są dziś modne?
Przygotowaliśmy kilka pomysłów, aby uatrakcyjnić wnętrze dziecięcego pokoju. Weź pod uwagę jego wystrój oraz płeć dziecka. Dla chłopców wybierz motywy piłkarskie albo pościel z ulubionymi samochodami czy bohaterami bajek. Do pokoju dziewczynki odpowiednie będą pastelowe kolory lub jasne odcienie. Wśród motywów modne są rośliny, zwierzęta, księżniczki itd.
Obecnie zapanowała też moda na pościel w stylu minimalistycznym. Jeśli mamy mieszkanie urządzone po skandynawsku, estetyczne i delikatne wzory będą współgrać idealnie z całością. Pięknie prezentuje się zatem biel w delikatne motywy, modna szarość urozmaicona subtelnymi wzorami lub dodatkiem żywego koloru itp.
Najważniejsze jednak, aby dziecku spało się komfortowo, a na to wpływać będzie także materiał, z którego wykonano pościel. Polecamy produkty wykonane w 100% z bawełny – warto też sprawdzić, czy producent może poszczycić się ważnymi certyfikatami oraz atestami. Dzieci są szczególnie wrażliwe na wszelkie uczulające dodatki, dlatego też wybierzmy pościel, która na pewno nie wywoła alergii.

KKw,fot.webandi/Pixabay