Na narty w Dolomity? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

na narty w dolomity

Jeśli wybierasz się poszaleć we włoskie Dolomity, warto wiedzieć o kilku rzeczach. Znajdziesz 5 podpowiedzi, które umilą Twój pobyt, a także pozwolą Ci go dobrze zaplanować.

Marzy Ci się wypad na narty w ferie zimowe? Może wyjazd całą rodziną? Polecamy m.in. włoskie Dolomity na czele z Południowym Tyrolem. Przed wyjazdem warto jednak wiedzieć o kilku kwestiach.
Skipass to oszczędność. Przede wszystkim warto zdecydować się na skipass – tzw. Dolomiti Superski obowiązuje w całych Dolomitach, we wszystkich ośrodkach narciarskich, co daje do dyspozycji aż około 1200 km tras. Jeśli jednak masz tydzień lub dwa urlopu, zwykle jesteś w jednym kurorcie, więc warto sprawdzić, ile kosztuje lokalny skipass. Można w ten sposób zaoszczędzić około 20 euro od osoby. A dla dzieci ceny często są promocyjne!

Inne atrakcje. Poza nartami czy snowboardem masz wiele innych atrakcji – na przykład sanki czy biegówki. Jeśli jedzie z Wami ktoś, kto nie umie i nie chce się nauczyć jeździć na nartach, warto wybrać takie miejsce, gdzie i on nie będzie się nudził! W kilku ośrodkach w Południowym Tyrolu (np. Rosskopf) tory są oświetlone, więc można zabawić się na sankach nawet… nocą! Dla miłośników biegówek zaś polecamy Alpe di Siusi – sport i niezwykle malownicze widoki idą tu w parze!

Smaki regionu. Jeśli wybierasz na narty w Dolomity, skosztuj też lokalnych specjałów – knedle z różnymi dodatkami to konkretne danie po intensywnie spędzonym dniu! Na deser zaś koniecznie zamów apfelstrudel.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)