Od 2018 roku 500+ także dla emerytów?

Od przyszłego roku emeryci mogą otrzymać finansowe wsparcie w postaci jednorazowego dodatku 500 plus? Jest to możliwe – ale nic nie jest jeszcze pewne.
Program ruszy, jeśli rząd uzna, że są na to środki. Obecnie budżet jest mocno obciążony z powodu przywrócenia starego wieku emerytalnego – zapewnił Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów w rozmowie z reporterem TOK FM.

Wpływ na ostateczną decyzję i kształt projektu na pewno będą miały wydatki, które trzeba ponieść w związku z przywrócenia starego wieku emerytalnego. Minister jest ostrożny w obietnicach, gdyż to bardzo duże obciążenie – nic nie jest jednak przesądzone.

Rząd myśli nad projektem, ale zacznie nad nim ewentualne prace w 2018 roku. Wysokość dodatku będzie zależała od wolnych środków, ale na razie jest za mało danych, aby cokolwiek prognozować. Minister dodał jeszcze, że wnioski o przejście na emeryturę na obowiązujących obecnie zasadach złożyła połowa osób uprawnionych – około 330 tysięcy. Weryfikacja potrwa.