Oprawa okna – jakie dodatki zmienią design?

okna

Modny wystrój mieszkania można uzyskać na wiele sposobów – m.in. trzeba zadbać o dekoracje okienne. Nie ma znaczenia, na jakiego rodzaju okna się zdecydujesz – mogą to być okna plastikowe (PCV), drewniane lub inne – każde wymagają ładnej i stylowej oprawy.

Sposób urządzenia mieszkania determinuje także dodatki – m.in. dekoracje okienne. Warto wiedzieć, jak można upiększyć okna, aby dodać im przytulności i charakteru. Najpierw wybierz konkretny rodzaj okien – drewniane, plastikowe itd. – i dopasuj dodatki, czyli zasłony, firanki, karnisze, parapety, rolety i inne elementy.

Parapety okienne. Parapety wewnętrzne mogą być wykonane z MDF, PCV lub z konglomeratu. Parapety wewnętrzne PVC wykonane są z trwałych materiałów, łatwych w utrzymaniu w czystości, zapewniającym wieloletnie użytkowanie. Parapety MDF wyróżniają się trwałością, ładną estetyką i odpornością na wodę i różnice w temperaturze, są też łatwe w utrzymaniu w czystości. 

Parapety z konglomeratu to połączenie granulek, płatków i drobinek naturalnego kruszywa dzięki trwałym żywicom poliestrowym. Decydując się na taki parapet, można podkreślić charakter wnętrza – do wyboru są różne kolory i możliwość wyboru między konglomeratem gruboziarnistym lub nowoczesnym drobnoziarnistym.

Rolety. Do wyboru są różne modele – np. roletki materiałowe. Występują w wielu wersjach kolorystycznych i sprawdzą się w każdym wnętrzu, m.in. w kuchni, jadalni, salonie czy sypialni. Ochronią przed promieniami słonecznymi i zapewnią prywatność, a także będą stylową oprawą okien. 

Warto też zadbać o dodatki tekstylne – jak zasłony i firanki, a także dopasować stylowe karnisze.

Wszystko to znaleźć można pod adresem http://www.mtokna.pl/

Lena.k, f: StockSnap / pixabay