Organizer na akcesoria – praktyczny dodatek garderoby

Osobna i wygodna garderoba to marzenie każdej kobiety. Pozwala zachować porządek w ubraniach, ale i dodatkach, m.in. biżuterii, torebkach itd. Ważną jej częścią są funkcjonalne organizery.

Garderoba – sposób na porządek

Naczelną zasadą, jaką musimy się kierować, projektując garderobę, jest fakt, że ma ona być wygodna, przestronna i pozwolić na łatwe i szybkie odnalezienie wszystkiego, co jest nam w danym momencie potrzebne.

Dobrze zaprojektowana garderoba pozwala szybko i skutecznie uporządkować ubrania i dodatki, aby możliwe było w każdej chwili odnalezienie ulubionej bluzy na rower czy marynarki na spotkanie służbowe. Warto też przejrzeć od czasu do czasu całość – np. zmieniając ubrania zimowe na wiosenne i letnie – to dobry moment, aby odłożyć rzeczy, w których już nie chodzimy. Nie musisz mieszkać w ogromnym domu – również w niewielkim mieszkaniu urządzisz praktyczną garderobę na długie lata.

Organizery – praktyczny element garderoby

Praktycznym elementem garderoby są organizery na akcesoria, czyli pudełeczka z przegródkami. Służą one do przechowywania drobiazgów takich, jak np. bielizna, biżuteria, paski, rękawiczki, zegarki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy, bielizna itd.

Znajdujące się na wyposażeniu garderoby organizery służą zaś na przechowywanie drobniejszych przedmiotów, które mogą się łatwo zgubić lub uszkodzić. Warto mieć osobne przegrody na zegarki, akcesoria na sezon zimowy, paski, chusteczki i apaszki itp.

Zoptymalizuj dostępną przestrzeń

Mogą być one umieszczane w osobnych okienkach, co pozwala na świetną organizację i brak bałaganu. Taki organizer jest też wygodniejszy od szuflad i półek. Wybierając różne elementy garderoby, starajmy się jak najlepiej zoptymalizować dostępną przestrzeń. W ten sposób nawet niewielka garderoba może okazać się bardzo funkcjonalna. Przydatne są też pudełka i kosze, w których można przechowywać np. ręczniki, pościel itd.

Lena.k, f:jarmoluk/pixabay