Pomysły na wykończenie ściany w salonie lub sypialni

ściana

Za idealne wykończenie wnętrza odpowiadają przede wszystkim detale – otoczenie, w którym śpimy, ma niebagatelne znaczenie dla naszego komfortu.

Urządzając salon czy sypialnię, trzeba wybrać sofę czy łóżko, ale też zastanowić się nad jego oprawą – pomysłów współczesna architektura dostarcza wiele. Odpowiednia aranżacja sprawi, że każde wnętrze stanie się przytulniejsze. 

Pikowanie. Obecnie panuje moda na pikowanie – to świetny pomysł głównie do sypiali, w miejscu za łóżkiem. Panele o trójwymiarowej pikowanej fakturze dodadzą wnętrzu charakteru, są stylowe i ocieplą sypialnię. 

Tapeta i fototapeta. Do łask powróciły też tapety – np. imitujące pikowanie, beton czy cegłę, ale nie tylko. Modne są też nowoczesne wzory, np. romby, ale i jodełka itd. Wybór jest ogromny, można wybrać atrakcyjną wizualnie i pasującą do danego wnętrza kolorystycznie tapetę. Również fototapety przeżywają drugą młodość. 

Beton. Do wyboru jest m.in. wciąż modny beton – mimo że surowy w odbiorze, odpowiednio połączony będzie ocieplony. Do wyboru jest np. farba imitująca tynk, gipsowe panele i płyty betonowe.

Cegła. Chętnie wybierana we wnętrzach loftowych, zachwyca swoją fakturą – lubi jasną kolorystykę, dużo drewna w swoim otoczeniu i metalowe dodatki. 

KWK, f: paulbr75 / Pixabay