Regulowane łóżka dla dzieci

regulowane łóżka dla dzieci

Urządzając pokój dla dziecka warto myśleć perspektywicznie. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, na jak długo łóżko posłuży naszym pociechom. Kiedy dziecko rośnie, okazuje się, że standardowe łóżko o rozmiarze 140 cm jest niewystarczające. Jednak nie ma konieczności kupowania nowego mebla. Idealnym rozwiązaniem są łóżka regulowane, które można wydłużyć na dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów.

Łóżko o regulowanej długości

Dzieci niezwykle szybko rosną. Ani się obejrzymy, będzie trzeba kupić kolejne buty i ubrania. To samo dotyczy łóżka, które kupiliśmy jeszcze niedawno. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które rozwiąże ten problem i będzie opłacalne pod kątem finansowym. Regulowane łóżko to funkcjonalny mebel, który rośnie wraz z dzieckiem. Miejsce do spania zostało tak zaprojektowane, by umożliwić jego modyfikację wraz ze zmieniającym się wzrostem dziecka. Dzięki regulowanej długości, mebel posłuży na więcej niż kilka lat. W sklepach dostępne są między innymi łóżka o regulowanej długości od 140 cm do 190 cm. Wystarczy tylko wymienić materac, by mebel spełniał swoje funkcje dla starszego dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając łóżko do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim jakość wykonania, względy bezpieczeństwa i estetykę.

Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Łóżka będą służyły przez wiele lat, jeżeli będą wykonane z wysokiej jakości materiałów. Muszą być odporne na pęknięcia, zarysowania, jednocześnie zapobiegając absorbowaniu wilgoci. Bardzo ważny jest nie tylko materiał wykonania, ale również solidne łączenia czy mocowania. Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Wybrane modele łóżek dla dzieci posiadają poręcze zabezpieczające przed wypadnięciem malucha. Kiedy dziecko podrośnie będzie można łatwo wymontować barierki. Wówczas idealnie spełni swoje funkcje w pokoju nastolatka.

Uniwersalny design dla dziecka w każdym wieku

Łóżka, które mają być użytkowane przez wiele lat wymagają ponadczasowej oprawy. Warto zdecydować się na mebel o prostym i uniwersalnym designie, który sprawdzi się zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka. Białe łóżka pasują do niemal każdej aranżacji wnętrza. Uniwersalny kolor z pewnością spodoba się dziewczynkom i chłopcom. Dodatkowo pozostawiamy dziecku swobodę w kreowaniu swojej przestrzeni. Wyraziste kolory ramy łóżka, które podobały się maluchowi, mogą nie cieszyć oczu nastolatka. Lepiej zdecydować się na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania – dotyczy to zarówno funkcjonalności, jak i estetyki wykonania.

Wszystkie powyższe wymagania spełniają meble FLEXA. Łóżka dostępne w kolekcji pozwalają stworzyć komfortową przestrzeń dla dzieci – w końcu zmieniają swoje potrzeby z roku na rok. Meble FLEXA zostały zaprojektowane na lata, łącząc w sobie ponadczasowy design, funkcjonalność i prostotę.