Senegal – co warto zobaczyć?

co warto zobaczyć w senegalu

Marzysz o podróży do Afryki? Może wybierz się na wakacje do Senegalu? Podpowiadamy, co warto tu zobaczyć! Otwórz się na nowe doznania i wybierz w podróż na pełen tajemnic Czarny Ląd…

O afrykańskiej przygodzie wielu z nas marzyło już w dzieciństwie. To bardzo popularny kierunek turystyczny w Afryce Zachodniej – czekają nas tu wspaniałe wakacje. Dakar tętni życiem, a Saint-Louis zachwyca spokojem. Sawanny Senegalu i magiczna wyspa Gorée to tylko kilka z interesujących miejsc. To kraj tysiąca obliczy, gdzie wciąż żyją liczne plemiona, m.in. Wolofów, Fulanów, Sererów, Diola, Tukulerów, Mandingo itp.

Dakar. Stolicę kraju zdecydowanie trzeba zobaczyć. Znajduje się tu m.in. Wielki Meczet, plac Independence, dzielnica Plateau, Medina, dzielnica o szachownicowym układzie ulic itd.

Kamienne kręgi Senegambii Pod wspólną nazwą kryje się wiele stanowisk archeologicznych w Senegalu i Gambii – łącznie obejmują one około 1000 pomników ułożonych w kręgi. Miejscowi twierdzą, że to groby władców.

Narodowy rezerwat ptaków w Djoudj
Park położony w delcie rzeki Senegal, tworzący rezerwat dla półtora miliona ptaków, takich jak pelikany białe, czaple purpurowe, czaple nadobne, warzęchy afrykańskie i kormorany.

Wyspa Gorée
Co prawda był to największy ośrodek handlu niewolnikami w Afryce od XV do XIX w. Obecnie jednak stała się jednym z interesujących miejsc dla turystów i została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przyroda w Senegalu
Dla miłośników natury pobyt w Senegalu to jak podróż do raju! Zwróć uwagę przede wszystkim na imponujące baobaby!
(KK)