Sezon turystyczny w Jordanii trwa!

jordania

Jordania słynie przede wszystkim z Petry oraz bezkresnych terenów pustynnych, a także wyjątkowej kultury. Odkryj ten intrygujący świat podczas tegorocznych wakacji.

Jordańskie Królestwo Haszymidzkie pełne jest wspaniałych zabytków i atrakcji przyrodniczych. Bezkresne krajobrazy, pustynia Wadi Rum, orientalna kultura sprawiają, że staje się coraz popularniejszy. Obowiązkiem jest zobaczenie Petry oraz wyprawa po Wadi Rum. Czy wakacje to dobry moment na wycieczkę do Jordanii?

Koniec czerwca-sierpień to niski sezon turystyczny w Jordanii. Mimo że to pełnia wakacji, nie jest to idealny moment na podróż do Jordanii – są upały i jest bardzo duszno, co utrudnia zwiedzanie. Temperatura powietrza wynosi zwykle ok. 33-35 stopni Celsjusza, a w nocy 23-25. Poza tym Jordania jest wtedy spalona słońcem, więc jej piękne krajobrazy nie będą zielone i zachwycające jak np. wiosną. 

Najlepiej szukać lotów na wiosnę (marzec-maj) i jesień (październik-listopad). Na południu temperatury powietrza są wtedy przyjemne. Jeśli jednak zależy Ci na plażowaniu, kąpielach w morzu i nurkowaniu, wybierzcie się między majem a wrześniem. Jordania to całoroczny kierunek, ale trzeba najpierw określić, jak chcesz spędzić tu urlop.

Na pełne wrażeń wycieczki do Jordanii zaprasza Exorientelux

Lena, foto: mikaelthunberg  / Pixabay