Szukasz małego biurka?

Małe biurko będzie idealne do niewielkiego mieszkania, jeśli często pracujemy w domu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby prezentowało się odpowiednio, ale też pełniło swoją podstawową funkcję.

Biurka zwykle szukamy do pokoju dziecka lub nastolatka, ale coraz częściej także dla siebie. Wielu z nas pracuje – na stałe lub sporadycznie – z domu. Aby jednak zapewnić sobie komfort, koniecznie trzeba wybrać odpowiednie biurko. Wielkość i kształt mebla zależy głównie od możliwości aranżacyjnych.

W niedużych pomieszczeniach najlepsze są małe i wąskie biurka, które będą dobrze wyglądać i ułatwią zagospodarowanie przestrzeni. To z kolei sprawi, że nawet w małym pokoju zmieścimy wszystkie potrzebne nam do wygodnego życia elementy wyposażenia. Jak wybrać nieduże biurko i gdzie je ustawić?
Jeśli salon pełni też funkcję pokoju dziennego, a często również jadalni lub nawet sypialni – jak w klasycznych kawalerkach – nie możemy wstawić do niego dużego biurka, gdyż przytłoczy ono nasze mieszkanie. Projektanci dbają, aby kompaktowe meble wyglądały doskonale i dodawały wnętrzu lekkości, a przy tym pozostawały funkcjonalne i praktyczne. W takim salonie długie i wąskie biurko przy oknie będzie idealne.

W połączeniu z laptopem nowoczesne, ale proste biurko sprawdzi się doskonale – można wybrać model z regulowaną wysokością i kątem nachylenia blatu, co znacznie poprawi komfort pracy. Zależnie od aranżacji wnętrza wybierz też materiał – modne są biurka drewniane, szklane, z płyty drewnopodobnej itd. Zwróćmy uwagę także na jakość wykonania, gdyż od tego zależy żywotność mebli. Muszą być solidnie wykonane i wytrzymałe.

KKw, fot.mozlase__/Pixabay