Tani remont bez ekipy remontowej? Oto 3 porady

remont domu

Gruz, kurz, pył, a do tego niekończące się wydatki. Remont wcale nie musi tak wyglądać – czasem nieduża zmiana daje zaskakujące efekty! Przygotowaliśmy kilka porad, jak zrobić remont tanio i szybko.

Remont domu to poważna sprawa, na którą nigdy nie mamy ochoty. Wiąże się z kosztami, które zdają się tylko rosnąć, a także całą masą bałaganu. Ponadto długo trwa. Jest kilka trików, aby odmienić wnętrze domu czy mieszkania bez wielkich nakładów i poświęceń.

Tapeta na ścianie. Moda na tapetowanie wróciła! To ponownie jedna z najpopularniejszych dekoracji na ścianach. Nie wymaga szpachlowania, malowania ani szlifowania – wszystko odbywa się szybko i na czysto. Ponadto łatwo można ją zmienić na inną i ściana zyska świeże oblicze. Trzeba jednak uważnie ją przykleić, z dużą precyzją i wprawą.

Renowacja fug. Wystarczy odświeżyć fugi w łazience, aby odzyskała ona blask. Wymiana płytek zajmuje wiele czasu i wiąże się z dużym wydatkiem. Szybko możesz zmienić albo odświeżyć łazienkę, zmieniając jedynie kolor fugi – na to poświęcisz raptem jeden dzień. Zacznij jednak od precyzyjnego oczyszczenia fugi, także z pleśni. Na rynku jest wiele narzędzi, które ułatwiają nam pracę.

Malowanie mebli. Każdy ma jakiś mebel, który powinien przejść renowację lub choćby malowanie. Wcześniej jednak trzeba go oczyścić i pozbawić tłuszczu, np. benzyną ekstrakcyjną. Jeśli z mebla łuszczy się warstwa starego lakieru, czyszczenie zajmie Ci więcej czasu – pomocny okaże się choćby papier ścierny.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)