Trzy kierunki idealne na szybki urlop

Jeśli masz czas tylko na krótki wypad – np. weekendowy – wybierz się na miniwakacje. Jest wiele miejsc, gdzie dolecisz w mniej niż 5 godzin.

Wyprawa życia może poczekać – skoro musi. W międzyczasie warto zorganizować sobie wypad do Porto, malowniczej Toskanii lub na Cypr. Nie zawsze musisz planować podróż z dużym wyprzedzeniem – miejsc idealnych na szybki urlop jest wiele. Rezerwacja lotu, spakowanie bagażu i ew. wypożyczenie samochodu na miejscu zajmują tylko kilka minut.

Cypr. Jedna z najpopularniejszych wysp Morza Śródziemnego – konkurować z nią może tylko  Sycylia i Sardynia. Przyjemny klimat sprzyja zwiedzaniu, a ponad 300 słonecznych dni w roku – plażowaniu. Do wyboru jest aż 57 plaż oznaczonych Błękitną Flagą. Urok Cypru doceniła wieki temu Afrodyta – bogini miłości i piękna – która wyłoniła się na tej wyspie z piany morskiej…

Porto. Wakacyjny klimat poczujemy w zabytkowym mieście nad rzeką Douro, stolicy północnej części Portugalii. Zachwyca historyczne serce miasta z labiryntem uliczek, gdzie życie tętni do późnych godzin nocnych. To również prawdziwy raj dla smakoszy wina. Wystarczy przeprawić się przez most – np. kolejką linową – aby rozpocząć ucztę po drugiej stronie rzeki. Mieszkańcy uważają wino za swą chlubę, dumę i dobro regionu.

Toskania. Ten włoski region – książka, a potem film nakręcony na jej podstawie, czyli „Pod słońcem Toskanii”. Ten niezwykle malowniczy region obfituje w krajobrazy, winnice, gaje oliwne lub cyprysowe. Toskańska obfitość zachęca do odkrywania smaków, a bogactwo średniowiecznych miasteczek zapewnia aktywny weekend!