Wybieramy oświetlenie do kuchni

dom i oświetlenie w domu

Wielu projektantów określa kuchnię jako serce domu. Warto zadbać o to, aby panowała w niej przyjemna i ciepła atmosfera, na co wpływ ma m.in. odpowiednio dobrane oświetlenie. Podpowiadamy, jak je wybrać, aby kuchnia stała się wizytówką domu.

Kuchnia to miejsce szczególne i wyjątkowe, więc trzeba o nią zadbać – wymaga to nieco pracy. Warto odpowiednio ją zaprojektować, nie pomijając kwestii oświetlenia – to niezwykle ważny aspekt! Nadaje wnętrzu charakteru, wprowadza światło, ale i klimat. Dopiero odpowiednio oświetlona kuchnia staje się wizytówką domu czy mieszkania. Bez tego nawet najpiękniejsze meble i najlepiej zaprojektowana kuchnia nie będą wyglądać zjawiskowo…

Ponadto nie zapominajmy o funkcjonalności – dobre światło wymagane jest też w miejscach roboczych – jak m.in. blaty, płyta grzewcza czy także zlewozmywak. Czasami znajdują się one tuż obok siebie, w jednym ciągu, wtedy można zamontować oświetlenie pod szafkami, np. na dekoracyjnej listwie.

Dobre oświetlenie to podstawa, aby dobrze nam się gotowało. Inaczej łatwo o skaleczenia, poparzenia i szereg innych pomyłek w kuchni. Poza tym dobrze dobrane światło powinno równomiernie rozświetlać wnętrze – tak, aby nie tworzyły się żadne cienie.
(KK)