„Barwy lata, dary jesieni” – festyn k. Torunia

dary jesieni

Renata Borowiecka-Gutsze, członek zarządu stowarzyszenia Stopa (Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa), promowała na stoisku w Przysieku Ptasią Wioskę – Adamkowo.

Festyn „Barwy lata, dary jesieni”

12 września 2009 roku odbyły się XV Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku pod Toruniem. Impreza była połączona z festynem „Barwy Lata, Dary Jesieni” – była to świetna okazja do promocji wsi kujawsko-pomorskiej. Festyn „Barwy lata, dary jesieni” z każdą edycją przyciąga coraz większe tłumy. Do Przysieka przyjechali mieszkańcy regionu, ale nie tylko – były obecne osoby z całej Polski, a nawet goście zagraniczni.

Atrakcje na festynie

Można było poznać zarówno lokalne zwyczaje, jak i smaki – nie zabrakło ekologicznych i regionalnych smakołyków. Hitem XV Krajowych Dożynek Ekologicznych Pol Flavour okazały się pierogi ze szpinakiem. Jednak degustacje i kiermasze to tylko jedne z atrakcji. Ważną imprezą towarzyszącą były XV Krajowe Dożynki Ekologiczne.

Święto Ziemniaka

Odbyło się także Święto Ziemniaka, czyli konkurs kulinarny, którego głównym bohaterem był polski ziemniak. W wielu polskich domach nie ma dnia, by nie królował na stole. Konkurs Kulinarny ziemniak w Tradycji Polskiej był okazją do spróbowania wielu dań – jak zawijanki ziemniaczane w sosie kurkowym, grzebienie ziemniaczane, knedle ze śliwkami i kudłate kluski.

Ptasia Wioska – Adamkowo

Ptasia Wioska – Adamkowo prezentowała na nim swoje stoisko na zaproszenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Organizatorem imprezy był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

KwK, f:Nodrog1960 / pixabay