Kasy fiskalne zastępujemy terminalami

Liczba kas fiskalnych powoli maleje, a zamiast tradycyjnych lad sklepowych pojawiają się terminale płatnicze i kasoterminale. To ułatwienie dla przedsiębiorców prowadzących biznes.

Część przedsiębiorców prowadzących sklepy czy punkty usługowe obawia się kosztów związanych z terminalem – prowizji banku, comiesięcznej dzierżawy itd. Teraz jednak przekonują się do płatności elektronicznych i zaczynają korzystać z terminali płatniczych. Płatności elektroniczne bowiem zyskują na popularności! Instalacja urządzeń przyczynia się mianowicie do wzrostu liczby transakcji, co wpływa na obroty.

Kasoterminale zaś to dwa w jednym – terminal i część fiskalna. Urządzenia spełniają wymogi urzędu skarbowego, wydadzą paragon i przyjmą płatność gotówką, ale i kartą. Co ciekawe, kasoterminale są jedynymi urządzeniami, które spełniają wymogi fiskalne, co znacznie podnosi też ich funkcjonalność.

To wielofunkcyjne narzędzie coraz częściej przemawia do właścicieli także niewielkich punktów usługowych czy handlowych. Dzięki terminalom bowiem rośnie liczba transakcji, co znacznie poprawia obroty miesięczne, a co za tym idzie można rozwijać swój biznes. Rośnie ponadto konkurencyjność sklepu, transakcje są w pełni bezpieczne, a obsługa klienta jest znacznie sprawniejsza. Trzeba na bieżąco odpowiadać na przyzwyczajenia i oczekiwania klientów.

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)