Wyspa idealna na wakacje w lipcu

Kto z nas nie marzy o wspaniałym urlopie na jednej z malowniczych wysp? Kuszą one niemal o każdej porze roku, ale trzeba przyznać, że im więcej słońca, tym mocniej. Warto wybrać się na jedną z nich i odpocząć za wszystkie czasy!

Jeśli jednak nie możecie się zdecydować, na którą wyspę chcecie się wybrać, spróbujemy Wam nieco w tym pomóc. Jest wiele wspaniałych miejsc, a zarazem zdecydowanie jest z czego wybierać. Wyspy są znakomite na rodzinne wakacje, ale i dla pary czy też singli. Zwykle macie do wyboru wspaniałe plaże, komfortowy hotel z basenami i licznymi udogodnieniami (jak restauracje, bary, spa itd.), mini klub dla dzieci, cudowne morze oraz gwarantowaną pogodę!

Fuerteventura
To właśnie tu odkryjecie jedne z najpiękniejszych plaż – np. Sotavento – ale także ujrzycie czarne plaże! Nic dziwnego, że wyspa słynie jako jedna z najlepszych destynacji na wakacje. Można oddać się też nurkowaniu, popróbować swoich sił w windsurfingu i innych sportach wodnych, odpocząć w kurortach typu Costa Calma czy Morro Jable, podziwiać tutejszą faunę oraz florę. Panuje na niej łagodny klimat, co sprzyja spędzaniu tu czasu o każdej porze roku.

Kreta
Na wakacje z dziećmi czy też pobyt all inclusive polecamy greckie wyspy, m.in. Kretę, Kos czy inną. Warto korzystać z atrakcji w hotelu, np. animacji i klubu dla dzieci, ale też zwiedzić wyjątkowo malowniczą okolicę. Nie brakuje tu komfortowych kurortów – w końcu to właśnie Kreta szczyci się mianem królowej wysp greckich. Dlaczego? A o tym warto przekonać się osobiście.

Sycylia
Największa wyspa na Morzu Śródziemnym ma szereg zalet – wspaniałe plaże z wydmami, krystalicznie przejrzyste morze, świetne lokalne dania, cudowne wina domowe, moc zabytków dla miłośników historii, a także atrakcja w postaci Etny, największego na świecie czynnego wulkanu. Do tego wyjątkowo słodkie owoce! Wakacje na słonecznej Sycylii są obowiązkowe!
Niezależnie od wyboru urlop na którejś wyspie to świetny pomysł i gwarantowana pogoda.

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)