Urządzamy przytulną łazienkę

Przytulna łazienka to azyl i jedno z miejsc szczególnie lubianych przez domowników, bo można się w niej idealnie zrelaksować po męczącym dniu. Co wybrać, aby uzyskać pożądany efekt?
Jeśli dysponujemy niedużym pomieszczeniem, wybierzmy jasne płytki – sprawdzą się idealnie, bo optycznie powiększą łazienkę. Taki sam efekt dadzą także lustra. Warto łączyć ze sobą jasne kolory, np. bieli, delikatnej szarości czy beżu np. z morskimi lub bakłażanowymi dodatkami dla ożywienia całości. Przytulne wrażenie uzyskamy głównie dzięki ciepłym kolorom wiodącym. To one odprężają i wprawiają w pozytywny nastrój. Wybór kolekcji różnych producentów jest zaś bardzo szeroki. Podobny efekt uzyskamy też dzięki brązom i kolorom ziemi – wybór zależy już od naszego gustu.
Jasne kolory dodadzą lekkości, a także wprawią nas w pozytywny nastrój. Aby wnętrze było też nowoczesne, wybierzmy np. kabinę z odpływem liniowym – od kilku lat panuje na nią moda. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to dobra opcja w domach albo na parterze – inaczej ryzykujemy, że prędzej czy później zalejemy sąsiada.
Harmonijna przestrzeń przede wszystkim ma nam dać poczucie spokoju i bezpieczeństwa, pozwolić na relaks, ale można też dobrać ciekawe motywy, np. na szybie, a także i dodatki – np. ręczniki, kubeczki itd. Warto wybrać takie, które będą nawiązywały do stylu całego wnętrza i z nim współgrały.
Postarajmy się też odpowiednio wybrać i ustawić sprzęty – jeśli zmieści się mała pralka, taką wybierzmy, bo duża zaburzy harmonię. Warto też wybrać meble funkcjonalne oraz np. elegancki blat z kamienia, który w minimalistycznej łazience będzie prezentował się bardzo okazale. Wtedy jednak oszczędnie wprowadzaj dodatki – najważniejsza jest równowaga.

KKw,fot.cocoparisienne/Pixabay