Jak wybrać mieszkanie?

Jak wybrać mieszkanie?

Przede wszystkim weź pod uwagę swoje potrzeby – inaczej można urządzić mieszkanie singla, pary z małym dzieckiem lub psem, inne są potrzeby seniorów.
Glamour, designerskie, nowoczesne… te epitety wołają z katalogów i portali wnętrzarskich, ale mieszkanie musi być też funkcjonalne. Czy naprawdę warto decydować się na odpływ liniowy, czyli prysznic bez brodzika, skoro grozi to zalaniem mieszkania sąsiada?

Czy duża wnęka kuchenna na pewno będzie Ci potrzebna? Zwykle jadasz w pracy lub na mieście, a w domu tylko od święta? Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby oraz możliwości, aby wybrać mieszkanie idealne dla siebie.

Myśl perspektywicznie – już na wstępie ustal przeznaczenie wszystkich pomieszczeń, a nawet wykonaj wstępny projekt. Jeśli faktycznie masz psa, nie kupuj skórzanej ani jasnej kanapy, a jeśli nie lubisz sprzątać, nie szalej z dodatkami zbierającymi kurz. Masz w planach dziecko? Przemyśl wybór mebli i urządzenie sypialni, bo może niedługo będzie konieczne wydzielenie miejsca na łóżeczko.

Ważna jest też strona światowa, choć wiele osób zapomina o tej ważnej kwestii, decydując się na zakup swoich czterech kątów. Jednak nasłonecznienie wpływa na nasze samopoczucie – w ciemnym mieszkaniu mało kto czuje się komfortowo. Mieszkania na stronę południową są nasłonecznione w ciągu dnia, a te na północną – są zawsze ciemne. Z kolei w lokalach skierowanych na wschód słońce będzie jedynie wcześnie, o poranku, a na zachód odwrotnie – po południu.

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)