Co to jest balsamowanie zwłok?

balsamacja ciała

Balsamowanie to proces ochrony ciała poprzez opóźnienie naturalnych skutków śmierci. Odbywa się to poprzez wprowadzenie do organizmu po śmierci osoby specjalistycznych środków balsamujących, które pomagają nadać jej spokojniejszy wygląd.

Dlaczego to jest ważne?

Jest to powszechna praktyka pogrzebowa stosowana na całym świecie w celu zachowania ciała ukochanej osoby. Jest to powszechny wybór w przypadku pogrzebów w otwartej trumnie lub gdy rodzina chce spędzić więcej czasu z ukochaną osobą po śmierci.

Inne powody wyboru balsamowania to:

  • Osoba mogła poprosić o to przed zgonem, być może w ramach opłaconego z góry planu pogrzebowego
  • Może pomóc przywrócić wygląd danej osobie i nadać jej naturalny wyraz, co może być pocieszeniem dla pogrążonych w żałobie członków rodziny
  • Jeśli ciało wymaga repatriacji
  • Jeśli jest opóźnienie w pogrzebie

Niektóre religie, takie jak wiara muzułmańska , zabraniają tego, ponieważ wierzą w fizyczne zmartwychwstanie ciała po śmierci.

Jak dużo czasu to zajmuje?

Proces trwa około dwóch godzin, w tym mycie i suszenie włosów i ciała zmarłej osoby. Zabalsamowane ciało jest również dokładnie masowane, aby rozluźnić mięśnie i stawy napięte przez rigor mortis.

Jak długo to działa?

Balsamowanie nie jest trwałe, ponieważ tylko opóźnia naturalny proces śmierci. Zazwyczaj zachowuje ciało przez około tydzień, ale czynniki takie jak stan ciała i warunki temperaturowe mogą na to wpływać.

Czy można pochować osobę bez zabalsamowania?

Tak, balsamowanie nie jest wymagane do pochówku. Jeśli rodzina planuje pochówek naturalny lub ekologiczny , jest to zabronione, ponieważ chemikalia używane do konserwacji ciała są szkodliwe dla środowiska.

Czy do kremacji konieczne jest balsamowanie?

Nie, jednak to rodzina zmarłego decyduje, czy chce zabalsamować zwłoki przed kremacją.

Czy można oglądać ciało bez zabalsamowania?

Tak, jednak czas, w którym będziesz mógł zobaczyć ukochaną osobę, może być nieco krótszy. Jeśli nie zdecydujesz się na balsamowanie, niektóre domy pogrzebowe mogą przygotować ukochaną osobę do oglądania – umyć jej włosy i ciało, ubrać ją i nadać jej naturalny wyraz – jeśli chcesz.

Więcej na: http://zaklad-pogrzebowy.com.pl/balsamacja/

f: dodo71 / pixabay