Jak wybrać prawnika rozwodowego?

Jeśli małżonkowie dojdą do wniosku, że chcą się rozstać, trzeba wszystko ustalić – często jednak takie sprawy nie odbywają się sprawnie, lecz pojawiają się różne sporne kwestie, np. związane z opieką nad dziećmi czy podziałem majątku. Wtedy warto skorzystać z usług adwokata.

Adwokat do spraw rozwodowych

Jeśli konieczne będą ustalenia i regulacje sądowe, taka pomoc będzie niezbędna. Wielu małżonków nie potrafi rozmawiać i ustalać, aby wspólnie dojść do satysfakcjonującego obie strony kompromisu. Wtedy trzeba skorzystać z pomocy adwokata – najlepiej specjalizującego się w takich sprawach.

Wynajęcie kompetentnego, doświadczonego i zręcznego adwokata rozwodowego to podstawa. Zadba o wynegocjowanie najlepszych warunków w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie, a także omówi kwestię opieki nad dzieckiem oraz podziału majątku. Jak go jednak wybrać?

Najlepiej poszukać opinii o prawnikach i kancelariach w Internecie oraz popytać wśród znajomych. Warto też sprawdzić doświadczenie, lepiej nie wybierać świeżo upieczonego adwokata. Wiedza oraz doświadczenie mają kluczowe znaczenie, gdyż wielu prawników i kancelarii przekonuje, że specjalizują się we wszystkich gałęziach prawa.

Najlepiej jednak wybrać specjalistę w danej dziedzinie – jak adwokat rozwodowy skupiający się na prawie rodzinnym. Jego wiedza oraz znajomość sytuacji klienta to podstawa, aby dobrze przygotował pozew rozwodowy i opracować strategię działania.

Lena.k, f: succo/ pixabay