Jakie schody wewnętrzne wybrać? Drewniane czy betonowe?

Schody

Zastanawiasz się, z jakiego materiały wybrać schody? Popularne są m.in. drewniane i betonowe. Weź pod uwagę głównie względy praktyczne oraz estetyczne. Wybór ten wymaga rozwagi, bo schody to droga inwestycja.

Schody drewniane wizytówką domu

Schody drewniane często wykonuje się na indywidualne zamówienie, ale do wyboru jest szeroki wybór kolorystyki oraz wzorów. Warto wybrać firmę, która zajmie się zleceniem kompleksowo – wykona projekt, wyprodukuje schody, a następnie wykona montaż.

Schody betonowe

Schody betonowe wykonuje się na etapie projektowania, gdyż łączą się one z konstrukcją budynku. Są bezpieczne i solidne, popularne ze względu na walory praktyczne. Dawniej były częściej wybierane. Obecnie sprawdzą się w przestronnych wnętrzach, biurach itd.

Schody drewniane

Schody drewniane marki artel-art.pl dodają wnętrzu lekkości i są modne, ale musimy pamiętać o ich pielęgnacji. Drewno to wymagający materiał, w dodatku droższy, ale będzie idealnie współgrać z eleganckim wnętrzem. Materiały jak drewno dębowe, orzechowe, jesionowe i bukowe będą wspaniałą ozdobą wnętrza.

Kiedy wykonać schody?

Wykonaj schody już na wstępnym etapie budowy, gdyż będą one od razu pełnić swoje zadanie – posłużą pracownikom m.in. do przenoszenia materiałów oraz wykonania prac na piętrze i poddaszu. Powinny one pasować do charakteru wnętrza – jeśli masz meble drewniane, piękną podłogę lub blaty kuchenne z tego szlachetnego materiału, warto zainwestować także w drewniane schody.

Schodów drewnianych nie musisz projektować na wstępnym etapie budowy, bo ich konstrukcja jest samonośna, nie wymagają też dodatkowych zbrojeń. Wystarczy kilka tygodni przed zamieszkaniem skompletować gotowe elementy.

Lena.k / pixa / depaulus