Powraca moda na tapety – a może fototapety?

Modna tapeta na ścianę

Moda na tapety trwa w najlepsze! Dzisiejsze fototapety dodają głębi i dynamiki, wpływają też na proporcje pomieszczenia, optycznie je powiększając. Są świetną dekoracją ścian.

Ostatnio w modzie są przeróżne metody stylizacji wnętrz – m.in. stiuk betonowy, cegła, panele pikowane czy fototapety. Te ostatnie także powiększą optycznie wnętrze, a wybrany wzór czy obraz sprawią, że z pewnością ulegniesz iluzji. Taki efekt zagwarantuje m.in. motyw paryskiej uliczki, górskiego krajobrazu czy przestrzenna grafika.

Fototapeta to fotografia lub grafika wydrukowana w specjalnej maszyny drukarskiej – to tzw. plotera. Wymiary zdjęcia czy grafiki mogą być dowolne – ograniczeniem jest jednak jakość. Nieostra fotografia z pewnością nie będzie prezentować się ładnie i nikogo nie zachwyci. Sprzedawane są w tzw. kawałkach, które łączy się na ścianie.

Co prawda wzory znacznie się zmieniły, podobnie jak styl nakładania tapet. Często decydujemy się wytapetować fragment mieszkania, jedną ścianę lub jej kawałek. To świetny i prosty sposób na odmianę wybranego wnętrza.

Jeśli obawiasz się zabrudzeń czy wody, rynek obfituje w fototapety, tapety winylowe lub laminowane, które są drukowane na szkle hartowanym. Szkodliwe działanie wody i innych czynników im niestraszne!

Nowoczesne tapety chętnie wybieramy zarówno do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, jak i nawet do kuchni. Wybór jest tak ogromny, że bez problemu szybko odmienimy wnętrze i wygląd naszego mieszkania. Można wybrać styl retro czy nowoczesny, wedle upodobań.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)