Praca firm transportu drogowego

Na rynku branży transportowo-spedycyjnej istnieje wiele firm. Niestety tylko nieliczne posiadają niezbędne doświadczenie, licencje i certyfikaty, które pozwalają realizować usługi transportowe na najwyższym poziomie.

Warto poświęcić trochę czasu i poszukać odpowiedniej firmy do nawiązania współpracy.

Czy transport drogowy to dobra opcja?

Według statystyk to właśnie transport drogowy jest wiodącym kanałem przesyłu towarów w Europie.

W przypadku nawiązania współpracy ze sprawdzoną firmą spedycyjną klient może mieć pewność, że powierzony towar jest się w rękach fachowców, którzy dołożą wszelkich starań, by jego towar dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie.

Warto mieć też na uwadze możliwości danej firmy. Idealnie by było aby współpracująca firma posiadała szeroki zakres usług transportowych – oferowała przewozy min. materiałów budowlanych, konstrukcji, maszyn, mebli, urządzeń, narzędzi, wyrobów i elementów metalowych, przemysłowych, medycznych, surowców opałowych, produktów spożywczych, produktów z tworzyw sztucznych, wyposażenia wnętrz, dekoracji oraz wielu innych przedmiotów. Czasem może się zdarzyć przewieźć inny rodzaj towaru.

Wszystkie ładunki powinny być ubezpieczone przez firmę spedycyjną na czas przewozu, a także odpowiednio zabezpieczone.

Transport międzynarodowy

Codziennie tysiące ciężarówek w Europie dostarczają towary do klientów.

To wszystko głównie dzięki doskonale rozwiniętej infrastrukturze drogowej. Drugą zaletą są stosunkowo niskie koszy.

Wybór firmy przewozowej z wieloletnim doświadczeniem w branży to również gwarancja zadowolenia – znajomość przepisów i rynku pomaga unikać wielu sytuacji, które mogłyby opóźnić transport ciężarowy.

Jedną z firm międzynarodowego transportu drogowego jest Maripol z Krakowa.

Mimo iż zostały wdrożone przepisy dotyczące zrównoważonego transportu (mające za zadanie zmniejszenie wykorzystania transportu drogowego) to branża cieszy się nadal bardzo dużym zaufaniem. (70-80% wszystkich gałęzi transportu w Europie).

Zaletą firm obsługujących transport drogowy jest elastyczność, prędkość przewozu, możliwość transportu „door to door” i bezpieczeństwo przesyłki.

Dzięki temu klient może liczyć nie tylko na optymalne koszty usługi, ale także dopasowanie oferty do swoich oczekiwań.

Rozwijający się sektor e-commerce, przemysł, produkcja nie mogą się rozwijać bez regularnych i stabilnych łańcuchów dostaw.

W czasach pandemii jest również niezwykle istotne aby firma zachowała działalność. Dynamicznie zmieniająca się sytuacjia powoduje, że wszyscy pracownicy w firmach transportowych dbają o to, by logistyka funkcjonowała bez przestojów.

W 2020 roku problemem było w niektórych momentach przekraczanie granic ale sytuacja w pierwszym kwartale 2021 wróciła prawie do stanu „sprzed pandemii”.

Jak będzie wygklądał transport w przyszłości?

Rozwijający się handel Europy, głównie z Chinami pozwala optymistycznie patrzeć na rozwój transportu morskiego, kolejowego, lotniczego i drogowego.

Powstawanie nowych terminali wzdłuż coraz lepszej i większej sieci dróg w Polsce utwierdzają w przekonaniu, że współpraca z firmami obsługującymi międzynarodowy transport drogowy to dobry ruch.

KW, S