Białe meble kuchenne – wady i zalety

białe meble kuchenne

Obecnie panuje moda na białe meble – zarówno w salonie, jak i w kuchni. Są eleganckie i optycznie powiększają pomieszczenie, ale mają też swoje wady.

Warto dwa razy zastanowić się nad projektem kuchni, gdyż meble kuchenne są znacznym obciążeniem dla budżetu. Ich ewentualna wymiana nie jest ani łatwa, ani przyjemna, a do tego na pewno bardzo kosztowna. Obejrzyj różne projekty w Internecie i na portalach wnętrzarskich, aby przekonać się, co Ci się podoba. Najważniejsze jednak, abyś wybrał się do sklepu czy salonu danego producenta, a sprawdzisz jakość oferowanych produktów.

W modzie są przede wszystkim białe fronty, ale pamiętaj, że design to nie wszystko. Podpowiadamy, czy białe meble kuchenne są także praktyczne.

Zalety białych mebli kuchennych
Białe elementy są ponadczasowe i nigdy nie trącą myszką. Są gwarancją elegancji – a jeśli wybierzesz meble lakierowane na wysoki połysk, tym bardziej. Nie jest to jednak warunek, bo właściwie każde białe meble – także stylizowane, skandynawskie czy fazowane prezentują się niemal luksusowo. Świetny efekt daje też połączenie bieli i czerni, np. wybór biało-czarnej podłogi czy oryginalnej tapety. Biel idealnie komponuje się również z drewnem, tworząc minimalistyczną aranżację. Co ważne, optycznie powiększą pomieszczenie i nadadzą wrażenia lekkości, nie zmieniają koloru na kremowy wraz z upływem czasu, a do tego są naprawdę łatwe w pielęgnacji.

Zalety białych mebli
Białe lakierowane meble łatwo porysować. Do czyszczenia stosuj miękkie ściereczki z mikrofibry. Ponadto łatwo zbiera się na nich kurz, więc trzeba zadbać o systematyczną pielęgnację.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)