Jak urządzić przytulną sypialnię?

Sypialnia stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu – musi być zatem przede wszystkim przytulna. To miejsce relaksu i spokoju, gdzie chcemy odpocząć po całym dniu.
Jak urządzić przytulną sypialnię? To dylemat wszystkich urządzających mieszkanie. W sypialni wypoczywamy, dlatego warto pamiętać, że aranżacja tego pomieszczenia to nie tylko łóżko i inne meble ale też kolory ścian, tkaniny i dodatki. Wszystko musi być spójne, łączyć się w całość. Bardzo ważną rolę pełnią także dodatki, np. poduszki, koce itd. Daj się zainspirować i skorzystaj z naszych porad.
Warto wiedzieć, jakie obowiązują trendy, obejrzeć najpiękniejsze aranżacje sypialni i wybrać coś dla siebie. Aby było przytulnie, musimy postawić na odpowiednie kolory, m.in. beże, ecru czy też brązy, np. kawa z mlekiem. Ciemne wnętrze nie będzie wyglądać dobrze – może przytłaczać.
Jeśli wybierasz materiały wykończeniowe, polecamy m.in. miękkie tapety, satynowe farby, naklejki ścienne i modne fototapety. Na ścianach sprawdzą się też tynki strukturalne, dobrym pomysłem jest też dodatek drewna – na rynku jest ogromny wybór paneli oraz drewnianych desek. Do sypialni odpowiednie są też puszyste tkaniny – pamiętaj m.in. o poduszkach, zasłonach itd. Także rolety warto dobrać w odpowiednim kolorze nawiązującym do wnętrza.
Do przytulnej sypialni warto dobrać też tkaniny z wyrazistą fakturą – np. pikowane, puszyste, z różnymi motywami. Takie poduszki w zestawieniu z gładkimi dodadzą kontrastu, dzięki czemu efekt będzie naprawdę robił wrażenie.
Na podłodze zaś warto zdecydować się na wykładzinę – jest ciepła, miękka i puszysta, np. wyprodukowana z bawełny, wełny owczej itd. Wiele osób woli jednak drewno lub panele. Niezależnie od wyboru, trzeba też odpowiednio dobrać nastrojowe oświetlenie – subtelne i lekko rozproszone światło zapewnią nam kinkiety.
Odpowiednie oświetlenie sprawia, że całość jest naprawdę efektowana! Świetnie zastąpią lampki nocne, jeśli zawiesisz je nad łóżkiem. Dzięki nim można czytać książkę lub pracować na laptopie, leżąc w łóżku. Dodaj też lampy stojące i… świece budujące intymną atmosferę.
Minimalistyczna sypialnia, urządzona w oszczędnym stylu, będzie w 100% pełnić swoją funkcję – oazy spokoju.

KKw, fot.Free-Photos/Pixabay