Jak wybrać odpowiedni materac do sypialni?

Wybór materaca to niezwykle ważna kwestia – w końcu warunkuje to nad odpoczynek po całym dniu. Sypialnia musi być przede wszystkim wygodna, abyśmy mogli się właściwie wysypiać. Jak zatem dobrać materac?
Jeśli nie śpisz dobrze, może to być spowodowane niewłaściwym materacem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów – np. materac sprężynowy, lateksowy, twardy, pozbawiony stelaża itd. Materac do spania musi być przede wszystkim wygodny i zdrowy.
To bardzo ważne, bo podczas snu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a umysł uspokaja. Dobrze dobrany gwarantuje regenerację sił, a poza tym zadba o kondycję kręgosłupa, wpływa bowiem także na nasze zdrowie.
Na wybór materaca wpływa wiele czynników, m.in. Twoja waga, wielkość łóżka czy też pozycja, w jakiej zwykle śpisz. Jeśli na boku, wybierz materaca dobrze podtrzymujący ciało, np. sprężynowy kieszonkowy lub lateksowy. Dla śpiących na wznak, dobry będzie m.in. lateksowo-kokosowy i sprężynowy. Modele wysokoelastyczne sprawdzą się dla osób, które często zmieniają swoją pozycję w nocy.

KKw,fot.Ebowalker/Pixabay