Wybieramy prześcieradło do sypialni

Urządzając mieszkanie, dbamy o każdy szczegół – m.in. prześcieradło wybierane do sypialni. To niezwykle ważny element, bo od niego zależy komfort naszego snu. Sprawdź, jakie jest warte uwagi.
Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, jakie prześcieradło wybrać – to zależy od potrzeb. Jedni preferują strukturę frotte, inni zaś wolą miękkie i delikatne prześcieradło z dżerseju. Zwykle w zimie śpimy na ciepłych tkaninach, a latem wolimy chłodzącą satynę. Każdy powinien sam sprawdzić, na jakim śpi mu się najlepiej. Sypialnia to ważne miejsce w domu, bo to w niej odpoczywamy po całym dniu.
Jedwab czy satyna to tylko jeden z dylematów – podobne wątpliwości budzą prześcieradła z gumką. Są bardzo wygodne, gdyż się nie zwijają – zwykle wybieramy je zatem do dużych łóżek. Do niedużego pojedynczego łóżka, np. dla dziecka, też warto wybrać prześcieradło z gumką, gdyż dzieci często zwijają materiał podczas snu.
Przede wszystkim jednak musisz znać rozmiar – szerokość oraz wysokość – materaca. Prześcieradło należy bardzo dobrze dobrać, aby pełniło swoją funkcję. Przy materacu wyższym niż 15 cm radzimy kupować model o rozmiar większy.
Prześcieradło satynowe, frotowe czy z kory albo jerseyu? Frota jest cieplejsza i będzie idealna na zimę, ale dla niektórych może być aż za ciepłe – wtedy można wybrać flanelowe. Satynowe z kolei będą dobre na lato, gdyż chłodzą. Frota jest zaś bardzo praktyczna, bo nie wymaga prasowania. Każde prześcieradło można wybrać w innym rozmiarze i kolorze, czyli zgodnie z własnym gustem estetycznym i preferencjami.

KKw,fot.StockSnap/Pixabay