Firma jednoosobowa przez Internet

Rozważasz założenie własnej działalności gospodarczej? Teraz możesz nawet przez Internet. Rozpoczynając przygodę ze swoją firmą, wiele formalności załatwisz z domu. Jak zarejestrować jednoosobową firmę online?
Certyfikat kwalifikowany lub ePUAP
Aby móc zarejestrować firmę online, musimy utworzyć tzw. Profil Zaufany ePUAP lub certyfikat kwalifikowany i podpis elektroniczny, który będzie potwierdzeniem naszej tożsamości. Konieczne jest potwierdzenie tożsamości w Punktach Rejestracji CERTUM PCC, dowolnej kancelarii notarialnej lub Punktach Potwierdzania Tożsamości. Z kolei Profil Zaufany można utworzyć online bezpłatnie – za pomocą internetowego konta bankowego lub certyfikatu kwalifikowanego.
CEiDG
Następnie rejestrujemy działalność w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, składamy wniosek o nadanie lub zmianę numeru REGON oraz NIP. Teraz można zamówić firmową pieczątkę i założyć konto bankowe.
Biznes.gov.pl
Szczegółowe informacje na temat działania jednoosobowej działalności gospodarczej można znaleźć w serwisie Biznes.gov.pl. Można dowiedzieć się dokładnie, jak założyć firmę, spółkę z o.o., co zrobić po jej rejestracji, przeczytać o formach opodatkowania, kodach PKD itd. Serwis to również zbiór praktycznych poradników, które przydadzą się każdemu początkującemu przedsiębiorcy.

KKw,fot.geralt/Pixabay